Ovocný mix 100g

Neohodnoceno
 
Dostupnost Na vyžádání - objednáme :)
45 Kč
40 Kč bez DPH
   
Kód produktu 138
Kategorie Doplňky stravy
 

Jde o směs 100% bez obilnin a bez zeleniny. Ovoce obsažené v tomto mixu bylo usušeno mrazem, pouze temnoplodec (aronie, černý jeřáb) a plody rakytníku jsou sušeny horkým vzduchem. Složení směsi se může příležitostně měnit! Sušení hlubokým zmražením je mimořádně šetrný způsob zpracování, během kterého zůstává zachována přirozená forma ovoce, vitamíny, minerály a dokonce éterické oleje, stejně jako obsažené chuťové látky. Míra sušení a koncentrace výsledného produktu je mnohem vyšší než u sušení horkým vzduchem. Na 100g mrazem sušených jablečných lupínků se spotřebuje cca 1 kg čerstvých jablek, zatímco na 100g horkým vzduchem sušených jablečných lupínků jen cca 500g až 600g čerstvých jablek. Změny v konzistenci ovocných kousků (jestliže např. změknou) neznamenají zhoršení kvality!

Složení: Jablko, ostružina, švestka, plody rakytníku, černý rybíz, červený rybíz, plody černého jeřábu, sladká třešeň, jahody, hrušky, angrešt, malina, meruňka, borůvka

Analytické složky: Vlhkost 10,2%, hrubý protein 4,14%, hrubý tuk 3,1%, hrubá vláknina 9,7%, hrubý popel 2,69%, škrob 0,1%, vápník 0,07%, fosfor 0,13%

K obsaženým složkám:

Jablko: je nejen chutným, ale velice zdravým ovocem. Organizmu poskytují mnoho vitamínů a dalších živin. Téměř neobsahuje bílkoviny, má i málo sacharidů, zato je ale bohaté na vitamíny a stopové prvky. Především je v něm hodně vitamínu C, spolu s důležitými bioflavonoidy a dalšími látkami zabraňující jeho předčasné oxidaci. Neméně významná je vláknina, která pomáhá detoxikovat; vinany zase brání usazování škodlivých bakterií ve střevě. Celkově jablko posiluje imunitu, cévy, čistí střeva, posiluje dásně.

Ostružina: je ovoce mimořádně bohaté na karoteny, které chrání buňky před volnými radikály; dále na flavonoidy, které chrání obsažený vitamín C a adrenalin před oxidací působením enzymů obsahujících měď, zároveň měď vážou – její vysoká koncentrace způsobuje neklid a psychické potíže. Účinné látky ostružin posilují vaziva, stěny cév. Za zmínku také stojí vysoký obsah minerálních látek.

Rakytník: pozitivně ovlivňuje funkci žaludku, sleziny a střev, tvorbu krve, působí proti bakteriím. Obsahuje karotenoidy, vitamíny skupiny B, vitamín C, D, E, K, vápník, fosfor, nenasycené mastné kyseliny.

Rybíz: posiluje imunitu, podněcuje látkovou přeměnu a krvetvorbu, chrání buňky proti volným radikálům, chrání sliznice, uklidňuje nervy, podporuje srdeční a svalovou činnost.

Černý jeřáb (aronie): obsahuje mnoho vitamínů, přirozených antioxidantů a tříslovin. Snižuje riziko onemocnění způsobené oxidačním stresem.

Třešeň: je bohatá na přírodní barvivo antokyan, které mj. spolupůsobí při obnově vazivové tkáně: spolu s vitamínem C a zinkem spojuje stavební prvky vláknité bílkoviny kolagenu do silné pružné pojivové tkáně. Dále obsahuje i velké množství vitamínu C a kyseliny listové. Omlazuje, působí protizánětlivě. Jahody: také obsahují velké množství preventivně působících antokyanů, kyseliny listové, vitaminu C, mangan a draslíku. Jahody zbavují střeva jedovatých látek, posilují imunitu, krvetvorbu.

Hrušky: jsou snadno stravitelné, pomáhají čištění střev a zbavování se odpadních produktů z látkové výměny, odstraňují trávicí potíže. Podporují růst organizmu.

Angrešt: je bohatý na křemík, který zajišťuje pevnost a pružnost tkání, a vlákninu. Obsahuje také hodně provitaminu A, B6, biotinu, vitaminu C, a stopových prvků. Zbavuje organizmus těžkých kovů, zlepšuje využití bílkovin. Posiluje cévy a vazivové tkáně. Malina: obsahuje velké množství vitaminu A i C. Odvodňuje organizmus a čistí střeva, pomáhá při obtížích s močovými cestami, při zrakových obtížích, příznivě ovlivňuje kvalitu kůže.

Meruňka: zpomaluje proces stárnutí, zlepšuje náladu, pomáhá při únavě, zmírňuje potíže s dýcháním. Obsahuje velké množství karotenu, mnoho niacinu (kyselina nikotinová pro nervy), kyseliny listové i pantotenové.

Borůvka: je obzvlášť bohatá na karoten, chrání imunitní systém. Obsahuje také mnoho vitamínu C, tanin, který je důležitý pro tvorbu sliznic, a rostlinné barvivo antokyan pro podporu krvetvorby a regenerace očí.

Návod k přípravě: Doporučujeme ovocný mix podávat jako doplněk k obvyklému zdroji sacharidů. Pro psy do 20kg stačí 1 čajová lžička, psům do 40kg doporučujeme podávat 1 polévkovou lžíci, psi nad 60kg mohou dostat 1½ polévkové lžíce tohoto sušeného ovoce denně. Smíchejte ovoce se stejným objemem teplé až horké vody (např. 1 polévkovou lžíci ovoce s 1 polévkovou lžící vody) a nechte směs 10 až 20 minut namočit.

Obrázek je orientační.

Hmotnost 0.1 kg